مجله شرطبندی کلمبیا تقدیم میکند

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

بهترین بازی های فکری بزرگسالان 

دراین پست با بهترین بازی های فکری بزرگسالان آشنا می‌شویم. بازی هاي‌ فکری محدود بـه رده سنی کودکان و نوجوانان نمیشوند، بلکه افراد بزرگسال هم میتوانند دراین بازی ها شرکت کنند. این بازی ها میتوانند فواید بسیار زیادی برای ذهن و آگاهی بزرگسالان داشته باشند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم چند تا از محبوب ترین و رایجترین بازی هاي‌ فکری مخصوص افراد بزرگسال را بـه شـما معرفی کنیم.

 

بازی های فکری برای افراد بزرگسال

همانطور کـه در بالا هم ذکر کردیم، بازی هاي‌ فکری محدود بـه سن خاصی نمی‌شوند. باید بگوییم کـه در بین بازی هاي‌ فکری، موارد زیادی وجوددارد کـه برای بزرگسالان طراحی شده اند. لازم بـه ذکر اسـت کـه بازی هاي‌ فکری بزرگسال علاوه بر جذابیت و سرگرم کنندگی، فواید زیادی هم برای افزایش قدرت ذهنی افراد دارند. این دسته از بازی ها در مواردی هم با هدف شرط بندی اجرا میشوند.

 

انواع بازی های ورق

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

در ابتدای مطلب و درمورد بازی هاي‌ فکری بزرگسالان، می‌توانیم انواع بازی هاي‌ ورق یا پاسور را معرفی کنیم. ورق بازی گزینه اول تعداد زیادی از بزرگسالان برای سرگرم شدن می‌باشد. علاوه بر این کـه پاسور دارای بیش از 100 بازی مختلف اسـت، همچنین میتواند بـه قدرت حافظه و خلاقیت شـما کمک فراوانی کند. برای آشنایی با تمام بازی هاي‌ ورق میتوانید بـه آرشیو سایت ما مراجعه کنید.

 

بازی مافیا Mafia

بازی مافیا کـه بـه گرگینه یا Werewolf نیز معروف اسـت، نخستین بار درسال 1986 توسط دیمیتری دیویداُف «Dimitry Davidoff» ابداع شد. mafia یکی از 50 بازی جذاب در دنیا اسـت. این بازی گروهی، امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. تقابل تیم مافیا در برابر تیم شهروندان آن قدر جدی و مهیج اسـت کـه بازیکنان تا قبل از پیروزی یکی از این دو گروه آرام نمیگیرند.

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

نظرات مختلفی درباره حداقل تعداد افراد مورد نیاز برای انجام بازی مافیا وجوددارد. برخی میگویند حداقل 10 نفر برای انجام بازی نیاز اسـت، درحالی‌کـه برخی دیگر معتقدند کـه بازی مافیا رابا گروه‌هاي‌ کوچک 5 نفره نیز میتوان انجام داد. برای اجرای این بازی، قبل از هر چیزی باید با تمامی نقش هاي‌ بازی مافیا آشنا شوید. در مقالات قبلی ما بـه طور کامل بـه آموزش بازی مافیا پرداخته ایم.

 

بازی پنتاگو Pentago

پنتاگو یا پنتابال بازی فکری جذابی اسـت کـه درسال ۲۰۰۴ توسط «توماس فلودن» سوئدی طراحی و ساخته شده اسـت و از همان ابتدا همه ی ساله جوایز معتبری را از ان خود کرده اسـت. بـه طوری کـه چند سال پیاپی «۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵» بـه عنوان بهترین بازی سال در کشور های مختلف برگزیده شده اسـت. دراین بازی ۲ نفره کـه در رده بازی‌هاي‌ استراتژیک_انتزاعی طبقه ‌بندی میشود.

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

دراین بازی، هر بازیکن بـه نوبت مهره‌اي را در صفحه قرار می دهد و سپس یکی از ۴ صفحه‌اي کـه در صفحه اصلی بازی وجوددارد را بـه دلخواه ۹۰ درجه «در جهت یا خلاف جهت عقربه‌هاي‌ ساعت» می‌چرخاند. نخستین بازیکنی کـه بتواند پنج مهره از مهره ‌هایش را در راستای افقی یا عمودی یا اریب و کاملاً پشت سر هم ردیف کند برنده بازی اسـت.

 

بازی اتللو Othello

بازی اتللو در رده اول بازی هاي‌ فکری دنیا اسـت کـه از تعدادی مهره با دو وجه رنگی و یک صفحه بازی تشکیل شده اسـت. بید ذکر کنیم کـه این بازی طبق معمول بـه صورت دو نفره انجام می شود. در بازی فکری اتللو ۲ نفره بازیکنان با محاصره و تصاحب مهره هاي‌ یک دیگر وارد رقابتی جدی و آموزنده می‌شوند و زمان خودرا بـه نحوی خوب سپری می کنند.

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

همین حالا هزاران نفر در سراسر دنیا ضمن درگیر شدن در جذابتهای این بازی معروف، قدرت برنامه ریزی و آینده نگری خودرا پرورش می دهند و استراتژی هاي‌ رقابت کردن و برنده ماندن را طراحی ودر عمل اجرا می کنند. شـما هم با دوستان و خانواده ي خود سرگرم این بازی شوید و هم زمان با این کـه هیجان ناشی از بازی اتللو را می چشید، توان طراحی و برنامه ریزی ذهنی و عملی ساختن ان صحنه رقابت را بیاموزید.

 

بازی جنگا Jenga

جنگا یا برج هیجان بازی مهارت جسمی و روحیست کـه توسط لسلی اسکات ایجاد شده‌اسـت ودر حال حاضر توسط شرکت برادران پارکر کـه بخشی از شرکت چند ملیتی هسبرو اسـت بـه بازار عرضه میشود. در طی بازی، بازیکنان بـه نوبت یک بلوک از برج را بیرون میکشند و ان را در بالای برج قرار میدهند. بـه این ترتیب یک ساختار بلندتر و بـه طور فزاینده‌اي ناپایدارتر ایجاد می کنند.

بهترین بازی های فکری بزرگسالان

نام جنگا، از کلمه سواحیلی بـه معنی “برای ساخت” مشتق شده‌اسـت. این بازی برای رده سنی بالاتر از هفت سال « ۷ تا ۹۹ سال» قابل استفاده می‌باشد. مهارت تمرکز، دقت، هوش و تفکر از جمله مهارت هاي‌ لازم برای پیروزی دراین بازی مهیج می‌باشد. بازی جینگا یا همان برج هیجان شامل ۴۸ قطعه چوبی می‌باشد. انواع مختلف جنگا عبارتند از: برج هیجان، جینگا و ویستروی.

 

بازی بیلیارد Billiards

ودر آخر هم میتوانید یکی از بازی هاي‌ محبوب در بین تمام ایرانیان را معرفی کنیم. بیلیارد یکی از بازی هاي‌ فکری ومناسب برای افراد بزرگسال و میان سال و کهنسال اسـت. بیلیارد یکی از ورزش هاي‌ مناسب برای سنین بالای زندگی اسـت . درکنار انجام فعالیت هاي‌ بدنی و تحرک بـه جهت تغییر لحظه اي بازی توان و قدرت ذهنی و فکری بازیکن را هم بـه تلاش وا داشته و این امر باعث تقویت قوای فکری می شود.

بهترین بازی های فکری بزرگسالان کدام اند؟

همانطور کـه میدانید در بازی بیلیارد از توپ هاي‌ عدد دار و چوب بلند و نوک تیز و میز پایه دار استفاده می شود. توپ ها بـه جداسازی رنگ و عدد باید در کمترین حرکت بـه داخل سبد هدایت شوند. شـما می‌توانید ملزومات این بازی را خریداری ودر منزل خود بیلیارد بازی کرده و یا این کـه بـه باشگاه هاي‌ بیلیارد مراجعه کنید. این بازی یکی از محبوب ترین ها و سرگرم کننده ترین ها می‌باشد.

 

منبع: columbia-sportswear.org